Počasí | Články | V Rokytské slati na Šumavě bylo ráno minus 27,2 st.C

V Rokytské slati na Šumavě bylo ráno minus 27,2 st.C

27. prosince 2014 10:32

Praha 27. prosince (ČTK) - Meteorologové naměřili dnes ráno na některých místech teploty pod minus 20 stupňů Celsia. Nejchladněji bylo na Šumavě - v Rokytské slati teplota vzduchu ve dvou metrech nad zemí dosáhla hodnoty minus 27,2 stupně Celsia. V Březníku bylo naměřeno minus 26,1, na Horské Kvildě minus 21,3 a v Hliništi minus 20,2 stupně Celsia. Informoval o tom tiskový mluvčí Českého hydrometeorologického ústavu Petr Dvořák.

Ke 20 stupňům pod nulou klesly teploty i jinde v republice. Na Jizerce v Jizerských horách meteorologové naměřili minus 19,8 stupně Celsia, na Luční boudě v Krkonoších bylo minus 18,5, na Lysé hoře v Beskydech minus 16 stupňů Celsia.
Na mnoha stanicích ve středních nadmořských výškách byla ranní minimální teplota vzduchu mezi minus deseti a minus 18 stupni Celsia. V nížinách klesla ranní teplota na minus čtyři až minus deset. Nejtepleji bylo na jihovýchodní Moravě s teplotami kolem minus čtyř až minus šesti stupni Celsia, uvedl Dvořák.
V noci na neděli bude v jižní polovině území slabě sněžit a v dalších dnech meteorologové očekávají další ochlazování. Nejchladnější počasí těchto dnů bude zřejmě v období přelomu roku, uvedl Dvořák.

Mohlo by vás dále zajímat


· Zažíváme zlatý věk objevování nových druhů
· Nejkrásnější národní parky Jižní Ameriky
· Objevte kouzlo úniku z reality v srdci historie
· Deset zemí s největší biodiverzitou
· Pojištění motocyklu: statistiky nehod a ochrana
· Láva ze sopky Kilauea zničila kameru USGS
· Přemýšlíte, co darovat blízkým k Vánocům?
· Padající hvězdy Geminid rozzáří noční oblohu
· Superbouře Gannon zničila plazmový štít Země
· Magnetické tabule pro práci, plány i počasí

Widget Slunecno.cz na plochu Windows

Předpověď počasí na plochu Windows

Co aktuálně ovlivňuje klima a teplotu ve světě?



Zajímavosti


Krátká hudební videa na Youtube