Líbí se mi web Slunečno.cz

Počasí Slunečno

Líbí se Vám web Počasí Slunecno.cz ?

PC s Windows 10 a 11

Pro stolní zařízení
Stáhněte si aplikaci Slunečno.cz na Microsoft Store

Smartphone nebo tablet s OS Android

Pro mobilní zařízení
Stáhněte si aplikaci Slunečno.cz na Google Play
Vyhledat místo:

SlunečnoPředpověď počasí Slunečno.cz - Články o počasí - Únor na Kanárských ostrovech – ideální volba

Únor na Kanárských ostrovech – ideální volba

6. února 2014 13:03

Pokud nejste plážoví povaleči a turistika ja vaším oblíbeným koníčkem, máte nejvyšší čas vyrazit na ostrov Gran Canaria. Pro toulání přírodou jsou tady totiž v únoru a březnu ty nejlepší klimatické podmínky, a ještě k tomu jde o krátké období, kdy je vegetace ostrova nadmíru svěží.

Morfologie terénu je poměrně dramatická, plná zvratů a překvapení, a s čistým svědomím mohu říci, že s ostatními ostrovy je v tomto ohledu ostrov těžko srovnatelný nebo spíše je tak jiný. Kdo zažije, ten pochopí. Přináším vám tedy výběr míst středního a severního koutu ostrova, která při putování nesmíte minout. Oproti jižní části ostrova jsou totiž tato barevnější, čerstvější a zábavnější. 

Cestování na vlastní pěst po ostrově Gran Canaria je snadné. Systém veřejné dopravy je dobře organizovaný a ekonomický. Do významných turistických míst po celém ostrově jezdí pravidelné autobusy (vlaky zde neexistují). Je to mnohem levnější varianta, než pronájem aut.

1. Las Palmas de Gran Canaria

Největší město a hlavní město ostrova Gran Canaria. Neměli byste vynechat nejstarší, historické části města jako Vegueta a slavnou obchodní ulici Triana, projít se podél nejdelší pláže Playa de Las Canteras, zeleným a klidným Parque Doramas či nasát nádhernou atmosféru v průběhu ročního karnevalu v Parque Santa Catalina. Vynechat určitě nesmíte úžasnou botanickou zahradu Jardín Canario, ani nedaleký „zelený kráter“ Caldera de Bandama.

 

2. Arucas

Slavné město vyrábí nejlepší rum "Arehucas". Zkuste i lahodné likéry během ochutnávky v Rum Factory, nahlédněte do kostela Iglesia de San Juan Bautista, který se tyčí nad městem, zastavte se v Goblin v Parque Municipal a nevynechejte velkolepý panoramatický výhled na severní Gran Canarii z vrcholu Montaña de Arucas. Na zpáteční cestě si prohlédněte úžasnou kolekci tropických rostlin v Jardín de la Marquesa a fascinující Fobos – "hračku větru", kterou budete míjet na jednom z kruhových objezdů. V této oblasti je hojně navštěvované město minerální vody Firgas a prehispánská jeskyně v Moya, ale i nejzelenější oblast na ostrově – Valleseco a městečko Teror známé pro krásné kanárské balkony.

 

3. Galdar

Historické město, město králů. Prohlédněte si pozůstatky starých časů na Plaza de Santiago, přejděte na La Guancha a El Agujero dozvědět se něco o metodách stavby domů nejstarších obyvatel ostrova, a na jejich pohřební zvyky. Umělecky zaměřené turisty zaujmou barevné „obrazy“ Guanches v Cueva Pintada – jediné na celém Kanárském souostroví. Minout byste neměli jeskyně v Cenobio de Valeron ani kříže vyryté ve stěnách Cueva de Las Cruces. Zdejší vyhlášenou lahůdkou je pak slavný sýr ze Santa María de Guia.

 

4. Agaete

V malebném městečku na severozápadě ostrova si udělejte procházku úzkými uličkami mezi bílými domy a nádhernými kostely, zejména do Ermita de Nuestra Seňora de las Nieves, kde je uchováván triptych vlámského umělce Joos von Cleve ze XVI. století. Pak se vydejte do Puerto de las Nieves podívat se na symbol města El Dedo de Dios. Romantiky potěší návštěva pitoreskního městečka San Nicolás de Tolentino a "skutečný západ slunce". Odtud je také blízko do nejkrásnějšího borového lesa na ostrově – Pinar de Tamadaba se spoustou turistických tras.

 

5. Santa Lucía de Tirajana

Malebná obec se nachází v horských částech ostrova Gran Canaria, asi 680 metrů nad mořem. Nad obcí upoutá váš pohled kostel Iglesia de Santa Lucía. Něco o historii a tradicích původních obyvatel Guančů se dozvíte v Museo Castillo de la Fortaleza. Zdejší atrakcí je Barranco de Tirajana (soutěska) a legendární hora Ansite i vodní nádrže Presa de la Sorrueda, obklopené krásným palmovým hájem. Podívejte se také do hlubin z vyhlídky Mirador el Guriete. Chystáte-li se do vnitrozemí ostrova, nenechte si ujít okouzlující vesnice San Bartolomé de Tirajana a Ayacata a nejvyšší vrchol na ostrově Gran Canaria – Pico de las Nieves, slavný skalní monolit – Roque Nublo a sousední Roque Fraile a La Rana, kde je také spousta možností pro pěší turistiku. Nakonec sjeďte v mnoha vyhlídkových serpetinách na jih do okouzlující vesnice Fataga.

 

6. Artenara

V nejvýše položené vesnici na ostrově Gran Canaria můžete vidět Casas Cuevas – jeskynní obydlí stále obývané místními lidmi, skalní kapli Virgen de la Cuevita, příjemný kostel Iglesia de San Matias a také budete mít nádherný výhled z Mirador de Unamuno na jedné z horských tras. Vynechat nesmíte Roque Bentayga – skalní útvar v přesném středu ostrova, projděte si nejzachovalejší lesní oblast Tamadaba a Tirma a podívejte se na kráteru Pinos Caldera de Galdar.

www.spain.info

 

text: Dana Jakoubková

foto: Turismo Bergamo


Mohlo by vás také zajímat:
Podivuhodné pláže
Národní park Plitvická jezera
Tisíce aut zůstaly přes noc zablokované ve francouzských Alpách
Na severu Čech mrzne, silničáři radí jezdit opatrně
Silnice ve vyšších polohách pokryl sníh, řidiči musí být opatrní
Silnice kolem přehrady Souš v Jizerských horách zůstává uzavřená
Meteorologická nej: Addis Abeba
Meteorologická nej: Nuuk
Baleárské ostrovy – evropský Karibik
Meteorologická nej: Reykjavík

Další články

Krásné fotky jarní květin, které můžete použít také jaké obrázky na pozadí vašeho počítače. více

Dokáží Velikonoce předpovědět příchod jara? Blížící se Velikonoční svátky ohlašují kromě... více

Na jižní Moravě se znovu v roce 2023 stejně jako v roce 2022 objevilo tornádo. Mohou se objevit kdykoliv znovu... více

PR článek | Sponzorované partnerství  | AprílJiž se blíží doba, kdy se propojí veškerá chytrá... více

Čínští vědci, kteří zkoumají vzorky lunárního regolitu shromážděné v rámci mise Čchang-e 5, potvrdili... více

Oteplování Planety je pokračující trend i v roce 2022, kdy minulý rok byl podle amerického Národního centra... více

Zelené komety jsou hlavní astronomickou událostí roku 2023. Může se jednat o vesmírné meteority nebo meteory,... více

Další technologická fantazie se stává skutečností! Brzy se začnou prodávat automobily poháněné výhradně... více

Počasí Slunečno.cz Vám přeje příjemné a štastné Vánoce a vše nejlepší v novém roce. více

V úterý 13.12.2022 ve 21:30 CET byla do vesmíru vypuštěna raketa Ariane 5 ze startovací rampy ESA Europe's... víceVšechny články

Newslettter

Počasí na Váš email

Každý den ráno pošleme předpověď
Emaily chodí ráno a bez reklamyOdhlásit newsletterFotogalerie počasí

Fotogalerie přírody

Fotogalerie Fotogalerie
Fotogalerie Fotogalerie

Lunární kalendář

Lunární kalendář

  • 10.06.Fáze měsíce posl_ctvrt
  • 18.06.Fáze měsíce nov
  • 26.06.Fáze měsíce prv_ctvrt
  • 03.07.Fáze měsíce uplnek


Přidejte si Počasí Slunečno na svůj Facebook
Facebook Počasí Slunečno.cz
Aplikace pro Windows 10/11 nebo chytré mobilní telefony
Stáhněte si aplikaci Slunečno.cz na Microsoft Store Stáhněte si aplikaci Slunečno.cz na Google Play