Reklama
Reklama
Reklama🌞 Předpověď počasí Slunečno.cz / Články o počasí /

Kam na lyže? Ve většině skiareálů jsou díky nočnímu mrazu dobré podmínky


21. únor 2014 10:19

 Praha 20. února (ČTK) - V řadě českých lyžařských středisek mají lyžaři i přes oteplení posledních dnů stále dobré podmínky. Lyžuje se většinou už jen na umělém sněhu, který se udrží díky nočním mrazům. Například v Jeseníkách zůstává v nejvyšších polohách až půl metru přírodního sněhu. Návštěvnost hor zvyšují jarní prázdniny. S problémy se kvůli teplému počasí potýkají níže položená střediska.

    Výhradně na technickém sněhu se lyžuje v hlavních střediscích Krkonoš a Orlických hor. I běžkaři tu naleznou upravené tratě, a to hlavně v krkonošských Horních Mísečkách a na vrcholu Černé a Světlé hory. V největším krkonošském středisku Špindlerův Mlýn jsou v provozu všechna hlavní přepravní zařízení kromě vleku Hřiště ve Svatém Petru a vleku Davidovky, otevřené jsou i černé sjezdovky na Medvědíně a ve Svatém Petru.
    Ve SkiResortu Černá hora - Pec, který provozuje střediska v Janských Lázních, Peci pod Sněžkou, Černém Dole, Velké Úpě a Svobodě nad Úpou, mají lyžaři k dispozici 28 kilometrů sjezdových tratí. "Denně nyní ve SkiResortu lyžuje kolem 10.000 lidí," řekl ČTK šéf SkiResortu Petr Hynek.
    Prázdninám odpovídá vysoká návštěvnost i v dalších skiareálech. Tisíce lidí denně lyžuje i na sjezdovkách v západní části Krkonoš a v Jizerských horách. Více návštěvníků by si ale přál Ještěd nad Libercem.
    Spokojení jsou v nedalekém Harrachově, kde je na sjezdovkách od 35 do 55 centimetrů sněhu. "Tento týden zažíváme vrchol," potvrdil náčelník harrachovské lanovky Milan Goč.
    Horší situace je v Rokytnici nad Jizerou v Krkonoších. Při obvyklé zimě tam mohou nabídnout sjezdařům přes 22 kilometrů tratí, teď ani ne třetinu.
    Stále dobré podmínky panují v lyžařských areálech v Karlovarském i Ústeckém kraji. Nejlepší podmínky jsou ve vyšších polohách, na Klínovci jsou sjezdovky jsou stále ve vynikajícím stavu, pokryty 30 až 60 cm sněhu. Velmi dobré podmínky nabízí lyžařům i areál v Klínech na Mostecku.
    Většina sjezdovek je v provozu v Pardubickém kraji. Lyžuje se v Červené Vodě a Čenkovicích na Orlickoústecku stejně jako v Dolní Moravě pod Králickým Sněžníkem. V níže položených oblastech se už ale zastavily vleky v Přívratu na Orlickoústecku.
    Plné sjezdovky jsou díky jarním prázdninám na jižní Moravě v Jeseníkách a Beskydech. V průměru je tu na sjezdovkách denně 1700 až 1800 lidí. Prázdniny výrazně pomohly i střediskům ve Zlínském kraji. Sněhu ale kvůli teplému počasí z níže položených svahů ubývá. Některá před předčasným ukončením sezony nezachránil ani technický sníh. Na Pustevnách jsou v provozu Velká sjezdovka, vlek Pod Šumnou a dětský provazový vlek. Sníh stále drží i na sjezdovkách ve Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích.
    Na Vysočině si mohou lyžaři vybírat z devíti lyžařských středisek, z větší části jsou na Žďársku. V dobrém stavu se daří udržovat sjezdovky i na jihu Čech, kde bude o víkendu k dispozici asi devět skiareálů. Stále výborné podmínky k lyžování jsou ve Ski areálu Lipno, na Kvildě a v Horní Vltavici.
    Ve středních Čechách zůstávají v provozu tři areály. Lyžovat se bude na Monínci, v Chotouni u Prahy a na Šibeničním vrchu u Mnichovic.
    Jednu z nejhorších zimních sezon za poslední léta ale zažívají letos vlekaři například v Plzeňském kraji, kde je v provozu jen několik areálů, zejména v Železné Rudě a na Špičáku.


Mohlo by vás také zajímat:
Nová satelitní mapa oblačnosti
Ochrana uživatelských dat a osobních údajů uživatelů webu Slunecno.cz
Vlnu veder v ČR vystřídalo výrazné ochlazení
Už padají kaštany. Podzim přijde brzy. Ochlazení potvrzené přírodou
Zajděte si pro dárečky do prodejny T-Mobile
Odtahová služba Paseka Praha, Jihlava, Kroměříž, Znojmo
Lído Jordánová ty jsi mě okradla
Účetní Lída a Filip z Meteoaktuality.cz chybí
Země má druhý nejteplejší rok a třetí nejteplejší květen podle záznamů NOAA
Najít ideální kadeřnici již nebude problém

Reklama

Více

12.4.2021
Sopka na ostrově Svatý Vincent opět vybuchla

Sopka La Soufrière na ostrově Svatý Vincent v Karibiku znovu chrlí do ovzduší velké množství popela. Nejvíce popela se uvolnilo do... více

11.4.2021
Indonésii zasáhlo zemětřesení o síle šesti stupňů

Ostrov Jáva v Indonésii zasáhlo v sobotu mohutné zemětřesení, které poškodilo nejméně tři stovky domů. Bohužel při zemětřesení... více

9.4.2021
Saudská Arábie plánuje vysadit 10 miliard stromů

Saudská Arábie podnikne veškeré potřebné kroky k tomu, aby do roku 2050 generovala polovinu energie z obnovitelných zdrojů.Součástí... více

6.4.2021
Úbytek světových lesů v roce 2020 vzrostl o 7%

V minulém roce došlo v důsledku požárů, měnícího se klimatu a odlesňování k rekordní ztrátě světových lesů. Podle Univerzity... více

6.4.2021
Nová satelitní mapa oblačnosti

V sekci Satelit je publikovaná nová satelitní mapa s aktuální oblačností a možností zobrazení radarových dat výskytu srážek.  více

4.4.2021
Ostrov Flores v Indonésii pustoší sesuvy půdy a záplavy

V neděli zasáhly ostrov Flores smrtící sesuvy půdy, které zabily přes 40 obyvatel a pohřbily mnoho domů. Sesuvy půdy byly vyvolány... více

2.4.2021
Letní teploty vystřídá v Česku prudké ochlazení

Ještě ve čtvrtek padaly takřka na celém území České republiky teplotní rekordy. Rtuť teploměru se vyšplhala až na 26,5 stupně a... více

31.3.2021
Na celém území Nepálu zuří stovky požárů

Nepál zažívá jednu z nejhorších sezón požárů za posledních 5 let. Po Nepálu zuří stovky lesních požárů, které výrazně... více

28.3.2021
Přívalové deště vyvolaly bleskové záplavy v Tennessee

Státem Tennessee se o víkendu prohnalo několik silných bouří, které doprovázely přívalové deště. Po celém státě zuří bleskové... více

Všechny články


Odebírejte aktuální články

Články můžete odebírat ve vaší čtečce přes odkaz: https://www.slunecno.cz/rss.php

Odkazy na aktuální články zasíláme jako součást bezplatné služby
Počasí na email - pravidelný newsletter s předpovědí počasí a bez reklamy
Přihlásit se k odběru Počasí na email můžete v následujícím boxu:

Počasí na email + odběr aktuálních článků

Zašleme Vám pravidelnou ranní předpověď počasí pro místo přímo na Váš email. Emaily neobsahují žádnou reklamu a můžete je odhlásit.

Váš email: Zvolené místo:
Zasílat email s počasím:


Odhlásit newsletter
Reklama


💌 Počasí na Váš email

Emaily jsou bez reklamy a bez spamuOdhlásit newsletter

Reklama

🌗 Lunární kalendář

  • 20.04.Fáze měsíce prv_ctvrt
  • 27.04.Fáze měsíce uplnek
  • 03.05.Fáze měsíce posl_ctvrt
  • 11.05.Fáze měsíce novReklama


Další české internetové stránky (nejen) o počasí najdete v katalogu TOPlist - weby o počasí nebo vyhledejte na internetu, co jste tu na 🌞 Slunečnu ⛅ zatím nenašli:
⭐ Přidat Slunečno.cz do oblíbených | 🏠 Nastavit Slunečno.cz jako HOMEPAGE

⬆️ Posunout stránku nahoru ⬆️
Reklama