Reklama
Reklama
Reklama🌞 Předpověď počasí Slunečno.cz / Články o počasí /

Kam na lyže? Ve většině skiareálů jsou díky nočnímu mrazu dobré podmínky


21. únor 2014 10:19

 Praha 20. února (ČTK) - V řadě českých lyžařských středisek mají lyžaři i přes oteplení posledních dnů stále dobré podmínky. Lyžuje se většinou už jen na umělém sněhu, který se udrží díky nočním mrazům. Například v Jeseníkách zůstává v nejvyšších polohách až půl metru přírodního sněhu. Návštěvnost hor zvyšují jarní prázdniny. S problémy se kvůli teplému počasí potýkají níže položená střediska.

    Výhradně na technickém sněhu se lyžuje v hlavních střediscích Krkonoš a Orlických hor. I běžkaři tu naleznou upravené tratě, a to hlavně v krkonošských Horních Mísečkách a na vrcholu Černé a Světlé hory. V největším krkonošském středisku Špindlerův Mlýn jsou v provozu všechna hlavní přepravní zařízení kromě vleku Hřiště ve Svatém Petru a vleku Davidovky, otevřené jsou i černé sjezdovky na Medvědíně a ve Svatém Petru.
    Ve SkiResortu Černá hora - Pec, který provozuje střediska v Janských Lázních, Peci pod Sněžkou, Černém Dole, Velké Úpě a Svobodě nad Úpou, mají lyžaři k dispozici 28 kilometrů sjezdových tratí. "Denně nyní ve SkiResortu lyžuje kolem 10.000 lidí," řekl ČTK šéf SkiResortu Petr Hynek.
    Prázdninám odpovídá vysoká návštěvnost i v dalších skiareálech. Tisíce lidí denně lyžuje i na sjezdovkách v západní části Krkonoš a v Jizerských horách. Více návštěvníků by si ale přál Ještěd nad Libercem.
    Spokojení jsou v nedalekém Harrachově, kde je na sjezdovkách od 35 do 55 centimetrů sněhu. "Tento týden zažíváme vrchol," potvrdil náčelník harrachovské lanovky Milan Goč.
    Horší situace je v Rokytnici nad Jizerou v Krkonoších. Při obvyklé zimě tam mohou nabídnout sjezdařům přes 22 kilometrů tratí, teď ani ne třetinu.
    Stále dobré podmínky panují v lyžařských areálech v Karlovarském i Ústeckém kraji. Nejlepší podmínky jsou ve vyšších polohách, na Klínovci jsou sjezdovky jsou stále ve vynikajícím stavu, pokryty 30 až 60 cm sněhu. Velmi dobré podmínky nabízí lyžařům i areál v Klínech na Mostecku.
    Většina sjezdovek je v provozu v Pardubickém kraji. Lyžuje se v Červené Vodě a Čenkovicích na Orlickoústecku stejně jako v Dolní Moravě pod Králickým Sněžníkem. V níže položených oblastech se už ale zastavily vleky v Přívratu na Orlickoústecku.
    Plné sjezdovky jsou díky jarním prázdninám na jižní Moravě v Jeseníkách a Beskydech. V průměru je tu na sjezdovkách denně 1700 až 1800 lidí. Prázdniny výrazně pomohly i střediskům ve Zlínském kraji. Sněhu ale kvůli teplému počasí z níže položených svahů ubývá. Některá před předčasným ukončením sezony nezachránil ani technický sníh. Na Pustevnách jsou v provozu Velká sjezdovka, vlek Pod Šumnou a dětský provazový vlek. Sníh stále drží i na sjezdovkách ve Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích.
    Na Vysočině si mohou lyžaři vybírat z devíti lyžařských středisek, z větší části jsou na Žďársku. V dobrém stavu se daří udržovat sjezdovky i na jihu Čech, kde bude o víkendu k dispozici asi devět skiareálů. Stále výborné podmínky k lyžování jsou ve Ski areálu Lipno, na Kvildě a v Horní Vltavici.
    Ve středních Čechách zůstávají v provozu tři areály. Lyžovat se bude na Monínci, v Chotouni u Prahy a na Šibeničním vrchu u Mnichovic.
    Jednu z nejhorších zimních sezon za poslední léta ale zažívají letos vlekaři například v Plzeňském kraji, kde je v provozu jen několik areálů, zejména v Železné Rudě a na Špičáku.


Mohlo by vás také zajímat:
Ochrana uživatelských dat a osobních údajů uživatelů webu Slunecno.cz
Vlnu veder v ČR vystřídalo výrazné ochlazení
Už padají kaštany. Podzim přijde brzy. Ochlazení potvrzené přírodou
Zajděte si pro dárečky do prodejny T-Mobile
Odtahová služba Paseka Praha, Jihlava, Kroměříž, Znojmo
Lído Jordánová ty jsi mě okradla
Účetní Lída a Filip z Meteoaktuality.cz chybí
Země má druhý nejteplejší rok a třetí nejteplejší květen podle záznamů NOAA
Najít ideální kadeřnici již nebude problém
Česku republiku zasáhly silné bouřky

Možná Vás bude zajímat:


Reklama

Odebírejte aktuální články

Odkazy na aktuální články zasíláme jako součást bezplatné služby
Počasí na email - pravidelný newsletter s předpovědí počasí a bez reklamy
Přihlásit se k odběru Počasí na email můžete v následujícím boxu:

Počasí na email + odběr aktuálních článků

Zašleme Vám pravidelnou ranní předpověď počasí pro místo přímo na Váš email. Emaily neobsahují žádnou reklamu a můžete je odhlásit.

Váš email: Zvolené místo:
Zasílat email s počasím:


Odhlásit newsletter

Více

19.1.2021
Argentinu zasáhlo mohutné zemětřesení

V pondělí udeřilo nedaleko San Juan v severozápadní Argentině zemětřesení. Nejsilnější z otřesů dosahoval síly 6,4 stupně a... více

16.1.2021
Zemětřesení v Indonésii zabilo 40 obyvatel

Ostrov Sulawesi v Indonésii zasáhlo mělké zemětřesení o síle 6,2 stupně a napáchalo ohromné škody. Během otřesů utrpělo zranění... více

14.1.2021
Českem se prohnala vzácná zimní bouřka

Do Česka od středeční noci postupně proudí studená fronta vzduchu, která na naše území přinesla i poměrně vzácné zimní bouřky... více

12.1.2021
Bouře Lana způsobila v Texasu rozsáhlé výpadky proudu

Během víkendu zasáhla Texas sněhová bouře Lana, která přinesla rekordní množství sněhu a zapříčinila více než 150 tisíc výpadků... více

10.1.2021
Sesuvy půdy zabily v Indonésii 11 osob

Na západní straně ostrova Jáva v Indonésii způsobily dlouhotrvající deště sesuvy půdy, které pohřbily 11 obyvatel vesnice Cihanjuang... více

8.1.2021
Španělsko zasáhla zimní bouře Filomena

Bouře Filomena přináší do Španělska vydatné sněžení a způsobila dopravní komplikace včetně přerušení mnoha letů. Bouře srazila... více

6.1.2021
Západní Austrálii zasáhly požáry

Stovky hasičů zdolávají nově vzniklý požár nedaleko Perthu v Austrálii, který už ohrožuje desítky domů. Požár se velmi rychle... více

4.1.2021
Hřebeny českých hor pokrývá až 30 centimetrů sněhu

Za poslední týden napadly na vrcholcích našich hor až tři desítky centimetrů sněhu. Nejvíce sněhu spadlo na hřebenech Krkonoš a... více

2.1.2021
Norskou vesnici Gjerdrum zasáhly sesuvy půdy

Před dvěma dny pohřbil několik domů sesuv půdy nedaleko Osla ve vesnici Gjerdrum. Během sesuvu bylo zraněno deset obyvatel a po další... více

Všechny články

Počasí na Váš email

Emaily jsou bez reklamy a bez spamuOdhlásit newsletter

Reklama

Lunární kalendář

  • 28.01.Fáze měsíce uplnek
  • 04.02.Fáze měsíce posl_ctvrt
  • 11.02.Fáze měsíce nov
  • 19.02.Fáze měsíce prv_ctvrtReklama

Další české internetové stránky (nejen) o počasí najdete v katalogu TOPlist - weby o počasí nebo vyhledejte na internetu, co jste tu na 🌞 Slunečnu ⛅ zatím nenašli:
⭐ Přidat Slunečno.cz do oblíbených | 🏠 Nastavit Slunečno.cz jako HOMEPAGE

⬆️ Posunout stránku nahoru ⬆️
Reklama