Reklama
Reklama
Reklama🌞 Předpověď počasí Slunečno.cz / Články o počasí /

Kam na lyže? Ve většině skiareálů jsou díky nočnímu mrazu dobré podmínky


21. únor 2014 10:19

 Praha 20. února (ČTK) - V řadě českých lyžařských středisek mají lyžaři i přes oteplení posledních dnů stále dobré podmínky. Lyžuje se většinou už jen na umělém sněhu, který se udrží díky nočním mrazům. Například v Jeseníkách zůstává v nejvyšších polohách až půl metru přírodního sněhu. Návštěvnost hor zvyšují jarní prázdniny. S problémy se kvůli teplému počasí potýkají níže položená střediska.

    Výhradně na technickém sněhu se lyžuje v hlavních střediscích Krkonoš a Orlických hor. I běžkaři tu naleznou upravené tratě, a to hlavně v krkonošských Horních Mísečkách a na vrcholu Černé a Světlé hory. V největším krkonošském středisku Špindlerův Mlýn jsou v provozu všechna hlavní přepravní zařízení kromě vleku Hřiště ve Svatém Petru a vleku Davidovky, otevřené jsou i černé sjezdovky na Medvědíně a ve Svatém Petru.
    Ve SkiResortu Černá hora - Pec, který provozuje střediska v Janských Lázních, Peci pod Sněžkou, Černém Dole, Velké Úpě a Svobodě nad Úpou, mají lyžaři k dispozici 28 kilometrů sjezdových tratí. "Denně nyní ve SkiResortu lyžuje kolem 10.000 lidí," řekl ČTK šéf SkiResortu Petr Hynek.
    Prázdninám odpovídá vysoká návštěvnost i v dalších skiareálech. Tisíce lidí denně lyžuje i na sjezdovkách v západní části Krkonoš a v Jizerských horách. Více návštěvníků by si ale přál Ještěd nad Libercem.
    Spokojení jsou v nedalekém Harrachově, kde je na sjezdovkách od 35 do 55 centimetrů sněhu. "Tento týden zažíváme vrchol," potvrdil náčelník harrachovské lanovky Milan Goč.
    Horší situace je v Rokytnici nad Jizerou v Krkonoších. Při obvyklé zimě tam mohou nabídnout sjezdařům přes 22 kilometrů tratí, teď ani ne třetinu.
    Stále dobré podmínky panují v lyžařských areálech v Karlovarském i Ústeckém kraji. Nejlepší podmínky jsou ve vyšších polohách, na Klínovci jsou sjezdovky jsou stále ve vynikajícím stavu, pokryty 30 až 60 cm sněhu. Velmi dobré podmínky nabízí lyžařům i areál v Klínech na Mostecku.
    Většina sjezdovek je v provozu v Pardubickém kraji. Lyžuje se v Červené Vodě a Čenkovicích na Orlickoústecku stejně jako v Dolní Moravě pod Králickým Sněžníkem. V níže položených oblastech se už ale zastavily vleky v Přívratu na Orlickoústecku.
    Plné sjezdovky jsou díky jarním prázdninám na jižní Moravě v Jeseníkách a Beskydech. V průměru je tu na sjezdovkách denně 1700 až 1800 lidí. Prázdniny výrazně pomohly i střediskům ve Zlínském kraji. Sněhu ale kvůli teplému počasí z níže položených svahů ubývá. Některá před předčasným ukončením sezony nezachránil ani technický sníh. Na Pustevnách jsou v provozu Velká sjezdovka, vlek Pod Šumnou a dětský provazový vlek. Sníh stále drží i na sjezdovkách ve Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích.
    Na Vysočině si mohou lyžaři vybírat z devíti lyžařských středisek, z větší části jsou na Žďársku. V dobrém stavu se daří udržovat sjezdovky i na jihu Čech, kde bude o víkendu k dispozici asi devět skiareálů. Stále výborné podmínky k lyžování jsou ve Ski areálu Lipno, na Kvildě a v Horní Vltavici.
    Ve středních Čechách zůstávají v provozu tři areály. Lyžovat se bude na Monínci, v Chotouni u Prahy a na Šibeničním vrchu u Mnichovic.
    Jednu z nejhorších zimních sezon za poslední léta ale zažívají letos vlekaři například v Plzeňském kraji, kde je v provozu jen několik areálů, zejména v Železné Rudě a na Špičáku.


Mohlo by vás také zajímat:
Ochrana uživatelských dat a osobních údajů uživatelů webu Slunecno.cz
Vlnu veder v ČR vystřídalo výrazné ochlazení
Už padají kaštany. Podzim přijde brzy. Ochlazení potvrzené přírodou
Zajděte si pro dárečky do prodejny T-Mobile
Odtahová služba Paseka Praha, Jihlava, Kroměříž, Znojmo
Lído Jordánová ty jsi mě okradla
Účetní Lída a Filip z Meteoaktuality.cz chybí
Země má druhý nejteplejší rok a třetí nejteplejší květen podle záznamů NOAA
Najít ideální kadeřnici již nebude problém
Česku republiku zasáhly silné bouřky

Možná Vás bude zajímat:


Reklama

Odebírejte aktuální články

Odkazy na aktuální články zasíláme jako součást bezplatné služby
Počasí na email - pravidelný newsletter s předpovědí počasí a bez reklamy
Přihlásit se k odběru Počasí na email můžete v následujícím boxu:

Počasí na email + odběr aktuálních článků

Zašleme Vám pravidelnou ranní předpověď počasí pro místo přímo na Váš email. Emaily neobsahují žádnou reklamu a můžete je odhlásit.

Váš email: Zvolené místo:
Zasílat email s počasím:


Odhlásit newsletter

Více

20.10.2020
Zemětřesení na Aljašce vyvolalo dvě menší vlny tsunami

Začátkem týdne udeřilo na Aljašce nedaleko Sand Point zemětřesení o síle 7,5 stupňů. Krátce na to bylo vydáno varování před vlnou... více

19.10.2020
Colorado zasáhl největší požár v historii

Požáry nadále sužují západní pobřeží USA a část středozápadu. Momentálně mají nejvíce práce hasiči v Coloradu, kteří... více

16.10.2020
Vydatné deště zvýšily v Česku hladinu dolních toků

V posledních dnech na území České republiky spadlo 60 - 100 milimetrů srážek. To vedlo k tomu, že se v polovině týdne zvýšila hladina... více

14.10.2020
Bouře Nangka rozpoutala ve Vietnamu smrtící záplavy

Bouře Nangka přinesla do Vietnamu enormní množství srážek a krátce na to vyvolala záplavy. Při povodních už zahynulo 23 osob a další... více

12.10.2020
Hurikán Delta zasáhl Louisianu

Louisianu už zasáhl v letošním roce druhý hurikán, který způsobil ohromné škody. Hurikán Delta přinesl silné větry vanoucí... více

10.10.2020
Sýrii, Libanon a Izrael zasáhly lesní požáry

Na mnoha místech Sýrie, Libanonu i Izraele zuří ohromné lesní požáry, které si už vybraly dvě oběti na životech. Několik desítek... více

8.10.2020
Bezpečnostní typy pro případ kontaktu s živelnými katastrofami

Národní úřad pro oceán a atmosféru sestavil v návaznosti na blížící se možné živelné katastrofy sadu bezpečnostních typů, které... více

6.10.2020
Přicházející jev La Niña výrazně ovlivní četnost i sílu hurikánů

Meteorologové nepřetržitě sledují i vývoj teplot v oceánech, díky tomu už zaznamenali na jaře výrazný pokles teplot vody ve východním... více

5.10.2020
Jihovýchodní Francii a sever Itálie pustoší záplavy

V sobotu zasáhla další silná bouře horskou oblast v severní Itálii a jihovýchodní Francii. Za jediný den na některých místech spadlo... více

Všechny články

Počasí na Váš email

Emaily jsou bez reklamy a bez spamuOdhlásit newsletter

Reklama

Lunární kalendář

  • 23.10.Fáze měsíce prv_ctvrt
  • 31.10.Fáze měsíce uplnek
  • 08.11.Fáze měsíce posl_ctvrt
  • 15.11.Fáze měsíce novReklama

Další české internetové stránky (nejen) o počasí najdete v katalogu TOPlist - weby o počasí nebo vyhledejte na internetu, co jste tu na 🌞 Slunečnu ⛅ zatím nenašli:
⭐ Přidat Slunečno.cz do oblíbených | 🏠 Nastavit Slunečno.cz jako HOMEPAGE

⬆️ Posunout stránku nahoru ⬆️
Reklama