Líbí se mi web Slunečno.cz

Počasí Slunečno

Líbí se Vám web Počasí Slunecno.cz ?

PC s Windows 10 a 11

Pro stolní zařízení
Stáhněte si aplikaci Slunečno.cz na Microsoft Store

Smartphone nebo tablet s OS Android

Pro mobilní zařízení
Stáhněte si aplikaci Slunečno.cz na Google Play
Vyhledat místo:

SlunečnoPředpověď počasí Slunečno.cz - Články o počasí - Počasí na probíhající týden

Počasí na probíhající týden

29. května 2013 06:55

Současné počasí mnohými aspekty připomíná spíše jaro a to zejména teplotou vzduchu. Mezi ideální pro nás však nepatří množství slunečního svitu a také srážkové poměry, kupříkladu čerstvý sníh, který napadl na vrcholcích hor. Bohužel situace zatím vypadá tak, že přílišné změny bychom se do konce týdne dočkat neměli a mělo by pokračovat počasí s přeháňkami a relativně nižšími teplotami.

Ve 14 hodin středoevropského letního času (SELČ) 28. 5. 2013 panovalo podle hlášení z meteorologických observatoří v České republice oblačné počasí, které bylo na severu doprovázeno srážkami a to převážně dešťovými, na stanici Šerák se jednalo o srážky smíšené. Teplota se většinou pohybovala v rozmezí 13 až 17 °C. Dohlednost byla, snad jen s výjimkou horských oblastí, vyšší než 20 km. Vítr vanul od jihozápadu, v severozápadních Čechách byl severozápadní rychlostí okolo 5 m/s.

Jestliže se podíváme na teplotní poměry na evropském kontinentu, zjistíme, že nejchladněji mají na jihu Británie, kde se dnes (28. 5. 2013) ve 14 UTC teplota vzduchu pohybovala jen okolo 10 °C, zatímco nejtepleji mají ve východní části Ukrajiny, na Balkáně a překvapivě i ve Finsku. Teplota v těchto místech šplhá až k letním 25 °C.

Aktuálně nás nejvíce ovlivňovala a přinášela zmiňované srážky do severních oblastí Česka tlaková níže, která má svůj střed nad jižním Polskem. Ve středečních, spíše odpoledních a večerních hodinách, by nás měla přecházet okluzní fronta, která je nyní lokalizována nad západní Evropou a je spojena s tlakovou níží nad Britskými ostrovy. Dále pak bude prostor nad námi ovládat oblast nižšího tlaku vzduchu.

Ve středu se můžeme těšit na zpočátku ještě oblačnou až polojasnou oblohu, zejména na jihovýchodě by se ještě mohla ukázat slunečná obloha, postupně bude ale oblačnosti přibývat na celém území až k zataženu. Od západu se také postupně budou projevovat srážky i intenzivní a zejména ve středních Čechách můžeme očekávat i bouřky. Teploty přes den mohou vystoupit na 17 až 21 °C, na západě bude jen okolo 15 °C. Vítr bude vát od jihovýchodu rychlostí okolo 5 m/s, v nárazech, zejména na Moravě, může dosahovat až 10 m/s. K večeru bude slábnout a za frontou se bude postupně od západu měnit na západní.

Ve čtvrtek se budeme probouzet do již zatažené oblohy a nemine nás také déšť, který bude zejména na jihovýchodě Moravy a později v oblasti Vysočiny intenzivní. Noční teploty klesnou k 6 až 10 °C a denní se budou pohybovat v rozmezí od 12 do 16 °C. Vítr bude západní s rychlostí mezi 2 až 6 m/s.

Páteční počasí by mělo být opět oblačné, k večeru se může na východě oblačnost protrhávat. Od východu až jihovýchodu by nás mělo, podle amerického modelu GFS, přecházet pásmo srážek, které se bude stěhovat k západu, a proto bychom se měli připravit na deštivé počasí a na severozápadě a postupně i západě území se může vyskytnout ojediněle i bouřka. Minima se budou pohybovat mezi 6 až 10 °C, maxima budou 13 až 17 °C, v jižních Čechách a na vysočině jen okolo 10 °C. Vítr povane od jihozápadu, během dne se bude stáčet k jihovýchodu a jeho rychlost by měla být 3 až 7 m/s, k večeru bude slábnout.

O víkendu by se počasí nemělo příliš měnit, a proto očekávejme oblačnou až zataženou oblohu s deštěm, v neděli by měl být slabší. V noci teploty spadnou na 4 až 8 °C, v neděli na 10 až 5 °C a nejvyšší teploty by měly být v sobotu 12 až 17 °C, v neděli se mírně oteplí až na 20 °C.

 

Zdroje:

http://air.slunecno.cz

http://www.chmi.cz

http://www.wetter3.de

http://www.wetterzentrale.de

http://www.skystef.be

http://www.sat24.com

http://www.met.fu-berlin.de

 

 

 

Václav Smolka

Dne 28. 5. 2013

 


Další články

Krásné fotky jarní květin, které můžete použít také jaké obrázky na pozadí vašeho počítače. více

Dokáží Velikonoce předpovědět příchod jara? Blížící se Velikonoční svátky ohlašují kromě... více

Na jižní Moravě se znovu v roce 2023 stejně jako v roce 2022 objevilo tornádo. Mohou se objevit kdykoliv znovu... více

PR článek | Sponzorované partnerství  | AprílJiž se blíží doba, kdy se propojí veškerá chytrá... více

Čínští vědci, kteří zkoumají vzorky lunárního regolitu shromážděné v rámci mise Čchang-e 5, potvrdili... více

Oteplování Planety je pokračující trend i v roce 2022, kdy minulý rok byl podle amerického Národního centra... více

Zelené komety jsou hlavní astronomickou událostí roku 2023. Může se jednat o vesmírné meteority nebo meteory,... více

Další technologická fantazie se stává skutečností! Brzy se začnou prodávat automobily poháněné výhradně... více

Počasí Slunečno.cz Vám přeje příjemné a štastné Vánoce a vše nejlepší v novém roce. více

V úterý 13.12.2022 ve 21:30 CET byla do vesmíru vypuštěna raketa Ariane 5 ze startovací rampy ESA Europe's... víceVšechny články

Newslettter

Počasí na Váš email

Každý den ráno pošleme předpověď
Emaily chodí ráno a bez reklamyOdhlásit newsletterFotogalerie počasí

Fotogalerie přírody

Fotogalerie Fotogalerie
Fotogalerie Fotogalerie

Lunární kalendář

Lunární kalendář

  • 04.06.Fáze měsíce uplnek
  • 10.06.Fáze měsíce posl_ctvrt
  • 18.06.Fáze měsíce nov
  • 26.06.Fáze měsíce prv_ctvrt


Přidejte si Počasí Slunečno na svůj Facebook
Facebook Počasí Slunečno.cz
Aplikace pro Windows 10/11 nebo chytré mobilní telefony
Stáhněte si aplikaci Slunečno.cz na Microsoft Store Stáhněte si aplikaci Slunečno.cz na Google Play